خواص میوه ها و سبزیجات

میوه‌ها در واقع سودمندترین و همچنین طبیعی‌ترین منابع تغذیه برای انسان محسوب می شوند، به همین دلیل گنجاندن آنها در سبد غذایی روزانه خانواده از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد؛ خواص میوه تاثیر بسیار زیادی بر شیوه هضم مواد غذایی و سوخت‌وساز آنها در بدن دارد تنها نکته مهم این است که هنگام مصرف میوه‌ها توجه کافی به چگونگی مصرف، میزان و زمان مصرف آنها داشته باشیم.

بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان و پژوهشگران در این زمینه انجام داده اند، مصرف میوه روند سوخت و ساز قند، چربی و پروتئین را در بدن بالا برده و تاثیر شگرفی در حفظ سلامت و تندرستی بدن پدید می آورد. از این رو مصرف روزانه آنها به همه افراد خانواده توصیه می‌گردد.

خدای مهربان رنگ های زیادی را آفریده است و هرگاه آدمی برای خرید وسیله یا میوه ای مراجعه می کند اولین چیزی که توجه او را جلب می کند همین رنگ ها هستند.

در یک تقسیم بندی کلی انواع میوه ها بر اساس فصل و رنگ و طعم (مزه) تقسیم می شوند بنابراین خواص میوه ها نیز به همین ترتیب قابل تبیین است.

آیا شما این نکته را می دانستید که خواص میوه ها بر اساس رنگ و حتی فصل و طعم آنها متفاوت است؟! در این مطلب برخی از خواص میوه ها بر اساس رنگ آنها بیان می شود.

خواص میوه بر اساس رنگ:

خواص میوه های سبز رنگ

همه ما می دانیم که رنگ سبز آرامش دهنده است از این رو میوه هایی که رنگ سبزی دارند در تسکین اعصاب بسیار مفید هستند. این میوه ها و سبزیجات سبز رنگ علاوه بر مسکن بودن خاصیت آنتی باکتریال هم دارند و برای از بین بردن عفونت ها بسیار کاربرد دارند.

خواص میوه های قرمز رنگ

روانشناسان رنگ قرمز را محرک می دانند، بنابراین میوه ها و سبزیجاتی که قرمز رنگ هستند خاصیت اشتهاآوری دارند. میوه ها و سبزیجات قرمز رنگ سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی هستند، بسیار انرژی زا هستند و در تقویت سیستم قلبی عروقی کاربرد زیادی دارند. این میوه ها معمولا سم زدا نیز می باشند و برای پاکسازی کلیه ها از سموم استفاده می شوند.

پزشکان متخصص علم تغذیه مصرف این میوه ها را در کودکان برای رفع کم خونی بسیار توصیه می کنند.

خواص میوه های نارنجی رنگ

رنگ نارنجی بر عکس رنگ قرمز تحریک کمتری ایجاد می کند ولی در عوض جذاب است و انسان را زود خسته نمی کند. امروزه ثابت شده است که مادران شیرده در صورتی که به رنگ نارنجی نگاه کنند موجب می شود تا شیرشان زیاد شود .خواص میوه و سبزی های نارنجی هم همین گونه است و متخصصان تغذیه مصرف این گونه میوه ها را به مادران شیرده توصیه می کنند.

این میوه ها و سبزی ها در درمان مشکلات کیسه صفرا، مشکلات تنفسی و سرفه های خشک کاربرد دارد.

خواص میوه های زرد رنگ

رنگ زرد، رنگ شادی آفرین و اشتهاآور است. میوه هایی که زرد رنگ هستند برای باز کردن اشتها بسیار مناسب هستند و این میوه ها و سبزیجات زرد رنگ درمان کننده مشکلات کبدی می باشند. این گونه میوه ها مقوی قلب هستند و پاک کننده خوبی برای روده ها هستند.

مجموعه میوه نو برای شما آرزوی سلامتی و تندرستی را دارد.